• Buddleja-Budleja Dawida 'Free Petite Tutti Frutti'

Wysokość docelowa 50 - 80 cm
Termin kwitnienia Lipiec
Barwa kwiatów Różowy
Stanowisko Słoneczne
15.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomat inpost 8.99
Paczkomat inpost pobranie 10.99
Kurier Inpost 12.99
DPD 13.99
Kurier Inpost pobranie 15.99
DPD Pobranie 17.99
Dostępność Średnia dostępność
Waga 4 kg

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

Buddleja 'Free Petite Tutti Frutti'

 

Odmiana Tutti Fruitti popularnej Budlei z serii Free Petite wyróżniająca się głęboko różową barwą kwiatostanów przyciągająca owady zapylające i horyzontalną orientacją krzewu. Bardzo długi czas kwitnienia. 
Ze względu na małe rozmiary, idealnie nadaje się do pojemników wolnostojących i wiszących na balkony i tarasy.

Odmiana kompaktowa, rosnąca promieniście o gęstym ugałęzieniu, osiąga 60 cm wysokości przy tej samej szerokości, nie będąca inwazyjną (co jest cechą innych budlei) - a więc nie wymagająca dodatkowej pielęgnacji. Budleja Dawida w normalnych warunkach jest dużym krzewem - odmiana tutaj opisana natomiast osiąga bardzo małe rozmiary, przy czym zachowuje efektywne kwitnięcie. Kwiaty Budlei Free Petite są stożkowate zwisają na boki. Pięknie się prezentuje wśród innych roślin w kwitnących ogrodach. Liście zwykłe, lancetowate i pokryte kutnerem. 
Odmiana Free Petite  Tutti Fruitti kwitnie ekstremalnie długo - od wczesnego lata do wczesnej zimy. 
Kwiaty są silnie pachnące. Jak wszystkie Budleje, roślina mocno wabi owady zapylające, w tym najsilniej motyle. Kwitnienie kwiatostanów rozpoczyna się od podstawy - biegnąc aż do czubka pędu. 
Liście jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowe barwy.

 

Kwitnienie: lipiec - październik

Barwa kwiatów: różowa

Wysokość kwitnących roślin: 65cm

Stanowisko: słoneczne

Mrozoodporność: -17 c -23 c

 

w ofercie dobrze ukorzeniona roślina w doniczce 2 litry

Wygląd sadzonek bylin jest zmienny nie zawsze atrakcyjny. Kiedy wygląd sadzonki jest wartością nadrzędną proszę o informacje na email w celu przesłania zdjęcia. Wysyłka sadzonek trwa cały sezon od wychodzących z ziemi do zamierających jesienią roślin, Sadzonki bylin są przycinane, uszczykiwane i ścinane. W pewnym momencie sezonu część nadziemna sadzonki może zostać zredukowana do zera. To nie są wady podlegające reklamacji a normalna pielęgnacja roślin. , Okres wegetacji roślin w ogrodzie nie pokrywa się z wegetacją sadzonki w doniczce. To nie są wady rośliny podlegające reklamacji. Na wszystkie pytania przed zakupem odpowiadamy na email aby nie było żadnych wątpliwości..

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.