• Campanula-Dzwonek dalmatyński portenschlagiana 'Clockwise Deep Blue'

Symbol: Dzwonek dalmatyński DONICZKA 1 Litr
Wysokość docelowa do 10 cm
Termin kwitnienia Czerwiec
Barwa kwiatów Fioletowy
Stanowisko Półcień, Słoneczne
10.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomat inpost 8.99
Paczkomat inpost pobranie 10.99
Kurier Inpost 12.99
DPD 13.99
Kurier Inpost pobranie 15.99
DPD Pobranie 17.99
Dostępność Mało
Waga 2 kg

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

Campanula portenschlagiana - Dzwonek dalmatyński 'Clockwise Deep Blue'

 

Dzwonek dalmatyński .Pochodzi z Dalmacji, w ogrodach znany od 1836 r. Pędy liczne, rozgałęzione, dł. 10 cm, z żywo zielonymi liśćmi. Liście sercowatonerkowate, nieregularnie ząbkowane, na długich, cienkich ogonkach.

Kwiaty bywają bardzo liczne, w krótkich gronach, po 1-2 w kątach górnych liści. Korona kwiatu niebieskofioletowa, dł. do 2 cm, zwrócona do góry, gwiazdkowa.

Działki kielicha długo zaostrzone, nagie. Kwitnie VI - VII, powtórnie we wrześniu. Jeden z najlepszych dzwonków do obsadzania murków. Zupełnie niewymagający, znosi najsuchsze stanowiska, ale także lekkie zacienienie.

Ma podziemne rozłogi, więc łatwo wypełnia  szczeliny między kamieniami, może być uprawiany także w doniczkach, dla ozdoby pomieszczeń .

Kwitnienie: czerwiec - sierpień

Barwa kwiatów: fioletowo-niebieska

Wysokość kwitnących roślin: 10 cm

Stanowisko: słoneczne/półcieniste

Mrozoodporność: Pełna

 

 w ofercie dobrze ukorzeniona roślina w doniczce 13 cm

Wygląd sadzonek bylin jest zmienny nie zawsze atrakcyjny. Kiedy wygląd sadzonki jest wartością nadrzędną proszę o informacje na email w celu przesłania zdjęcia. Wysyłka sadzonek trwa cały sezon od wychodzących z ziemi do zamierających jesienią roślin, Sadzonki bylin są przycinane, uszczykiwane i ścinane. W pewnym momencie sezonu część nadziemna sadzonki może zostać zredukowana do zera. To nie są wady podlegające reklamacji a normalna pielęgnacja roślin. , Okres wegetacji roślin w ogrodzie nie pokrywa się z wegetacją sadzonki w doniczce. To nie są wady rośliny podlegające reklamacji. Na wszystkie pytania przed zakupem odpowiadamy na email aby nie było żadnych wątpliwości..

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.