• Cortaderia selloana Pampasowa Doniczka 3 L

Wysokość docelowa 160 - 200 cm
Termin kwitnienia Wrzesień
Barwa kwiatów Różowy
38.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Kurier Inpost 12.99
DPD 13.99
Kurier Inpost pobranie 15.99
DPD Pobranie 17.99
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

Cortaderia selloana - Kortaderia sellowa Pampasowa „pumila"

Pochodzi z Argentyny, gdzie występuje na glebach żyznych, zasobnych w wapń. Potocznie nazywana jest trawą pampasową. W stanie naturalnym wyrasta do 4 m, w ogrodach zwykle jest niższa, ale oczywiście zależy to od warunków klimatycznych. Tworzy gęste kępy wąskich, łukowato wygiętych liści o ostrych brzegach, pod koniec lata wyrastają z nich okazałe wiechy. Jest rośliną dwupienną, rośliny żeńskie mają kwiatostany bardziej zwarte, ładniejsze.

Pielęgnacja. Na zimę zaleca się nakrywać teren wokół niej suchymi liśćmi, torfem lub innym materiałem, warstwą grubości ok. 20 cm, ponadto związane na zimę liście chronić należy również przed zamakaniem.

w ofercie dobrze ukorzeniona roślina w doniczce 5 litry

Wygląd sadzonek bylin jest zmienny nie zawsze atrakcyjny. Kiedy wygląd sadzonki jest wartością nadrzędną proszę o informacje na email w celu przesłania zdjęcia. Wysyłka sadzonek trwa cały sezon od wychodzących z ziemi do zamierających jesienią roślin, Sadzonki bylin są przycinane, uszczykiwane i ścinane. W pewnym momencie sezonu część nadziemna sadzonki może zostać zredukowana do zera. To nie są wady podlegające reklamacji a normalna pielęgnacja roślin. , Okres wegetacji roślin w ogrodzie nie pokrywa się z wegetacją sadzonki w doniczce. To nie są wady rośliny podlegające reklamacji. Na wszystkie pytania przed zakupem odpowiadamy na email aby nie było żadnych wątpliwości..


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.