• Miscanthus sinensis-Miskant Chinski ‚Little Miss'

Wysokość docelowa 80 - 120 cm
Termin kwitnienia Wrzesień
Barwa kwiatów Różowy
Stanowisko Słoneczne
15.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomat inpost 8.99
Paczkomat inpost pobranie 10.99
Kurier Inpost 12.99
DPD 13.99
Kurier Inpost pobranie 15.99
DPD Pobranie 17.99
Dostępność Średnia dostępność
Waga 4 kg

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

Miscanthus sinensis-Miskant Chinski ‚Little Miss'

Miniaturka wśród miskantów, ale niezwykle piękna. Bujne kępy liści osiągają 60 cm wysokości i nieco mniejszą średnicę, tworząc kształtne kule. Jest odmianą typowo jesienną - zakwita dopiero we wrześniu. Liście przebarwiają się już latem wpadając w odcienie różu i czerwieni. Kwiatostany puchate, również różowo-czerwone, wyrzucane ponad kępę liści. W miarę upływu kwitnienia, wiechy bledną, stając się beżowe. Liście natomiast nie tracą swojego pięknego koloru i są przepiękne nawet zimą.

Wymagania. Zaleca się uprawę tej trawy w niezbyt wilgotnej i nie za ciężkiej glebie

Pielęgnacja. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną gdy miną groźne mrozy

Zastosowanie. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego.

 

Kwitnienie. wrzesień-listopad

Barwa kwiatów. ciemno-różowe

Wysokość kwitnących roślin. 120 cm

Stanowisko. słoneczne

Mrozoodporność. -17 c -23 c

w ofercie dobrze ukorzeniona roślina w doniczce 3 litry

 Wygląd sadzonek bylin jest zmienny nie zawsze atrakcyjny. Kiedy wygląd sadzonki jest wartością nadrzędną proszę o informacje na email w celu przesłania zdjęcia. Wysyłka sadzonek trwa cały sezon od wychodzących z ziemi do zamierających jesienią roślin, Sadzonki bylin są przycinane, uszczykiwane i ścinane. W pewnym momencie sezonu część nadziemna sadzonki może zostać zredukowana do zera. To nie są wady podlegające reklamacji a normalna pielęgnacja roślin. , Okres wegetacji roślin w ogrodzie nie pokrywa się z wegetacją sadzonki w doniczce. To nie są wady rośliny podlegające reklamacji. Na wszystkie pytania przed zakupem odpowiadamy na email aby nie było żadnych wątpliwości..


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.