• Pennisetum alopecuroides-Rozplenica Japońska ‚Little Bunny'

Symbol: Rozplenica Japońska Little Bunny doniczka 2 litry
Wysokość docelowa 10 - 30 cm
Termin kwitnienia Sierpień
Barwa kwiatów Biały
Stanowisko Słoneczne
12.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomat inpost 8.99
Paczkomat inpost pobranie 10.99
Kurier Inpost 12.99
DPD 13.99
Kurier Inpost pobranie 15.99
DPD Pobranie 17.99
Dostępność Mało
Waga 4 kg

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

image

OFERUJEMY PAŃSTWU DUŻĄ I DOBRZE UKORZENIONĄ SADZONKĘ W 2 - LITROWEJ DONICZCE

Rozplenica Japońska ‚Little Bunny'

Jest to najniższa odmiana rozplenicy, tworząca gęste kępy. Dorasta jedynie do wysokości 30-40 cm. Liście ciemnozielone z delikatnym, czerwonawym zabarwieniem, dość sztywne, ale wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią ładnie przebarwiają się na żółto. Kwitnie obficie od sierpnia do końca września. Kwiatostany początkowo zielonkawe, w miarę rozwoju przybierają srebrno białą barwę.

Wymagania. Jest to trawa bardzo efektowna, ale wymagająca. Można ją sadzić jedynie w okolicach o bardzo łagodnym klimacie. Trzeba ją sadzić w ciepłych, słonecznych lub tylko lekko ocienionych miejscach, osłoniętych przed silnym wiatrem. Dobrze rośnie na glebach umiarkowanie suchych lub lekko wilgotnych, żyznych.

Pielęgnacja. Obumarłe liście ścina się dopiero wiosną.

Zastosowanie . Nadaje się na rabaty i łąki kwietne oraz do nasadzeń swobodnych na obrzeżach zwartych grup drzew i krzewów.

Kwitnienie. sierpień-wrzesień

Barwa kwiatów. biała-beżowa

Wysokość kwitnących roślin. 30 cm

Stanowisko. słoneczne

Mrozoodporność. -30 c -23 c

w ofercie dobrze ukorzeniona roślina w doniczce 3 litry

 Wygląd sadzonek bylin jest zmienny nie zawsze atrakcyjny. Kiedy wygląd sadzonki jest wartością nadrzędną proszę o informacje na email w celu przesłania zdjęcia. Wysyłka sadzonek trwa cały sezon od wychodzących z ziemi do zamierających jesienią roślin, Sadzonki bylin są przycinane, uszczykiwane i ścinane. W pewnym momencie sezonu część nadziemna sadzonki może zostać zredukowana do zera. To nie są wady podlegające reklamacji a normalna pielęgnacja roślin. , Okres wegetacji roślin w ogrodzie nie pokrywa się z wegetacją sadzonki w doniczce. To nie są wady rośliny podlegające reklamacji. Na wszystkie pytania przed zakupem odpowiadamy na email aby nie było żadnych wątpliwości..

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.