• Weigela-krzewuszka ,Bristol Ruby' (szczepiona na pniu)

Symbol: krzewuszka na pniu 100 cm
Wysokość docelowa Zależy od wysokości szczepienia
Termin kwitnienia Czerwiec
Barwa kwiatów Czerwony
Stanowisko Słoneczne
38.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

Weigela-krzewuszka ,Bristol Ruby' image

Średniej wielkości krzew o wyprostowanym pokroju. Stare rośliny rozrastają się i pokładają. Wielkość 2,5 m wys. i 2 m szer. Liście bardzo duże, 10-14,5 cm dł., owalne z zaostrzonym końcem, zielone z brązowoczerwoną krawędzią. Kwiaty duże, 3,5 cm śr., dzwonkowate ze zrośniętym do połowy kielichem, cylindryczne, 5-krotne, ciemnoczerwone na zewnątrz, lilaróż w środku, czasami z żółtopomarańczową plamą wewnątrz, lekko błyszczące VI-VII. Kwiaty zebrane w niewielkie wiechy złożone z 9-20 kwiatów, wyrastające w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, wzdłuż zeszłorocznych gałęzi.

Wymagania.  Stanowisko słoneczne do lekko cienistego. Toleruje wszystkie ogrodowe wilgotne i żyzne gleby, kwaśne do lekko alkalicznych. Odmiana relatywnie odporna na mróz, ale przemarza w bardzo surowe zimy.

Pielęgnacja. Co kilka lat warto wykonać cięcie prześwietlające i odmłodzić roślinę usuwając stare pędy. Cięcie wykonuje się po przekwitnięciu. Krzewuszka dość dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, więc nadaje się również od ogrodów miejskich na terenach uprzemysłowionych. Zimą krzew warto na wszelki wypadek okryć.

Zastosowanie. Roślina jest niezwykle ceniona w ogrodach, szczególnie w typu wiejskiego. Nadaje się do nasadzeń pojedynczych. Można komponować ją z innymi ozdobnymi krzewami, np.: jaśminowcem wonnym czy forsycją.

 

Kwitnienie. czerwiec-lipiec

Barwa kwiatów. ciemnoczerwone

Wysokość szczepienia roślin. 80-100 cm

Stanowisko. słoneczne

Mrozoodporność. -23 c -28 c

image

Wszystkie rośliny oferowane przez naszą szkółkę uprawiane są w dużych doniczkach , przed pakowaniem sprawdzamy ich system korzeniowy i badamy czy są one wolne od agrofagów i chorób.Każda roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych. 

Rośliny dostarczane są na terenie całej Polski , w każdym przypadku dokładnie zabezpieczamy sadzonki.

imageimage

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.