• Wierzba japońska "Hakuro Nishiki" na pniu

Symbol: Wierzba na pniu 120-140 cm
Wysokość docelowa Zależy od wysokości szczepienia
Stanowisko Słoneczne
35.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 519694163

Zostaw telefon

'Hakuro Nishiki'image

Wierzbę japońską "Hakuro Nishiki" na ogół znamy właśnie jako roślinę pienną, szczepioną na podkładce i prawdopodobnie niewielu z nas wie, że w naturze rośnie ona w formie kulistego, luźnego krzewu, o przewieszających się gałązkach. Możemy oczywiście poeksperymentować i poprowadzić ją w taki właśnie naturalny sposób (jako krzew), wykonując sadzonkę z dorosłej rośliny, gdyż pędy łatwo się ukorzeniają. Będzie wtedy stanowić ozdobę niższego pietra ogrodu.

Wymagania. wymaga stanowiska słonecznego. W cieniu będzie rosła bardzo słabo, a często może nawet chorować lub zasuszać końcówki liści. Również barwa liści nie będzie tak intensywna, jak u rośliny posadzonej na stanowisku słonecznym.Nie toleruje też przesuszania, dlatego należy pamiętać o częstym podlewaniu. Aby ułatwić sobie zadanie, możemy wyściułkować glebę wokół podstawy pnia. Taki zabieg nie tylko ograniczy parowanie wody, ale też rozwój chwastów. Ponieważ wierzba japońska lubi też zwiększoną wilgotność powietrza, warto od czasu do czasu zraszać jej liście.

Pielęgnacja.Wierzba 'Hakuro Nishiki' nie wymaga wyjątkowych gleb, natomiast ma dość wysokie wymagania pokarmowe. Dlatego bardzo ważne jest regularne nawożenie wierzby japońskiej. W tym celu możemy użyć kompost, a jeśli go nie posiadamy - gotowe mieszanki nawozowe, takie jak np. Azofoska. Stosując nawozy mineralne, pamiętajmy jednak aby od czasu do czasu uzupełniać je nawożeniem organicznym.

Generalnie wierzba japońska "Hakuro Nishiki" jest dość odporna na mróz, chociaż w bardzo surowe zimy może czasem podmarzać. Nie musimy jej szczególnie okrywać na zimę, z małym wyjątkiem młodych egzemplarzy, u których na okres zimy trzeba zabezpieczyć miejsce szczepienia.

Ozdobne liście. biało-różowe

Wysokość szczepienia. 110-130 cm

Stanowisko. słoneczne

Mrozoodporność. -23 c -28 c

image

Wszystkie rośliny oferowane przez naszą szkółkę uprawiane są w dużych doniczkach , przed pakowaniem sprawdzamy ich system korzeniowy i badamy czy są one wolne od agrofagów i chorób.Każda roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych. 

Rośliny dostarczane są na terenie całej Polski , w każdym przypadku dokładnie zabezpieczamy sadzonki.

imageimage


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.